Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Ve 2019-2020 tiyatro sezonu başlar…

Ve 2019-2020 tiyatro sezonu başlar…
12.11.2019
947
A+
A-

Şair, tiyatro yazarı ve rejisörü Bertolt Brecht, 1930 “Kaidedışı ve Kaide” isimli oyununda; “Bu insanların tavırlarını dikkatle araştırın: Onları donakaltıcı bulun, ama gizeme dışı değil / Söylenemez ama sıradan, anlaşılmaz, ama kaide gereği / En ehemmiyetsiz, görünürde en kolay hareketi dahi / Şüpheyle izleyin! / Kendinize bunun lüzumlu olup olmadığını mesele / Özellikle de sıradan ise / Sizden, her zaman olanların natürel olmadığını keşfetmenizi / Büyük bir samimilikle istiyoruz,” diyerek seyirciye, seyir halindeyken anlama kotasında kendisini yorması gerektiğini salık verir. Fransız düşünür Jacques Rancière ise tersinden bir okumayla; “Dünyamızda hiç kimse, dikkatini sürüklememize yoksul olacak kadar pervasız olmadığı için, bu mekanizma hakikatinde kendi çevresinde dönmekten başka bir şey yapmaz.” der…

Bu bağlamda Ranciere ’nin, 2010 senesinde, Metis Yayınları ’nda çıkan “Özgürleşen Seyirci” kitabını okumanızı yahut bugünün perspektifinde yine göz dolaştırmanızı öneririm. Kitap, Brecht ’deri Artaud ’a, Aristoteles ’deri Platon ’a değin, ‘sanata bakan seyirci paradoksunu ’ şu suallerin rotasında yanıtlıyor: Siyasal sanat veya sanatın siyasallığından ne kavramak gerekir?

Tenkidi sanat ananesinin ve yaşamı sanatsallaştırma tutkusunun neresindeyiz? Meta ve görüntülerin harcanmasına yöneltilen militan tenkitler nasıl oldu da birden meta ve görüntülerin her şeye kâdir olduğunun melankolik bir biçimde kabulüne veya ‘demokratik insan ’ı gaye alan gerici bir tenkide dönüşebildi? Beliz Öğretmen ’nın Güçbilmez ‘tiyatromuzun geçmişsizliği ’ konusunu da es geçmezsek ki 2016 ’da Arkadaş Kitabevi Yayınları ’ndan çıkan “Zaman, Zemin, Zuhur”unu da odağımıza alarak en azından kendi seyir alemimizde bir ‘farkındalık! ’ yaratabiliriz. Gelelim, 2019-2020 tiyatro sezonunda, seyir hanemizi iyi edecek olan oyunlara…

Hazırsanız, yavaştan başlıyoruz!

 ·STUDIO OYUNCULARI

 Studio Oyuncuları kurucularından Şahika Tekand ’ın yazıp, idarediği, sahne – kostüm tasarımını Esat Tekand ’ın, dramaturjisini Verda Habif ’in, koreografisini ise Gizem Bilgen ’in üstlendiği oyunun ismi “IO”… İlk olarak tiyatro şenliği kapsamında seyircisiyle buluşacak olan oyunda Cem Bender, Gizem Bilgen, Deniz Karaoğlu, Yiğit Özşener ve Şahika Tekand rol alıyor. Tragedya ve banalleri bireyine münhasır kadrajında sahneye taşıyan Şahika Tekand, bu defa; tragedyası “IO” aracılığıyla, Olympos ve Zeus ’la hesaplaşıyor.

5d78d590bf21441630250b73

 · MODA SAHNESİ

“İnsanların bana dayattığı çılgınlıktan kurtulmak için büyük gayret sarfetmek zorunda kaldım…” Moda Sahnesi, bu lafın sahibi, Fransız yazar ve sinemacı Marguerite Duras ’ın tiyatro oyunu “Yeni Bir Şarkı”yı sahneliyor. Duras, 1965 ’te kaleme aldığı “La Musica” isimli oyunun devamı olarak yazmış bu metni. İlk defa 1985 ’te de kendi rejisörlüğünde, iki şöhretli oyuncu Miou Miou ve Sami Frey ’le de sahneye koymuş.

Kemal Aydoğan ’ın idarediği, Murat Erşen ’in Türkçe ’ye çevirdiği oyunun kişiliklerine Melis Birkan ve Caner Cindoruk yaşam veriyor. Takımın ikinci seyirliği, ilk olarak tiyatro şenliğinde endam edecek olan “Ver, Parayı” Geld – Her Damit… Yine Moda Sahnesi ’nin oyunlarından “Bir Başkadır A.”dan bilindik olduğumuz yazarlar Andreas Sauter ile Bernhard Studlar ’ın beraber yazdıkları “Ver, Parayı”yı Türkçe ’ye çeviren Gülen İpek Abalı ve Ayşe Gülsüm Özel… Kemal Aydoğan ve Çağlar Yalçınkaya ’nın rejisörlüğündeki öykünün oyuncuları; Süreyya Hoş, Öner Ateş, Mehmet Solmaz, Cihat Süvarioğlu, Ali Büyükkartal, Zeynep Güngörenler ve Elif Gizem Aykul. 

5d78d5a7bf21441630250b75

 · SEMAVER KUMPANYA

 Kumpanya, bu kez Shakespeare ve John Fletcher ’ın yazdığı “Cardenio”nun yorumu ile sahneyi onurlandırıyor. İlk kez, Shakespeare ’in imzasıyla 1824 ’te basılan reyin, ara ara unutulup sonrasında tekerrürden anımsanan yapıtlardan. Oyunun dayanakçı yazarı J. Fletcher, Shakespeare ’in son senelerinde “The King ’s Men” topluluğuna dayanakçı yazar olarak kabul ediliyor. Hatta o yarıyılda “İki Sreyli Akraba” oyunun yazımında Shakespeare ’e dayanakçı oluyor. Bir nevi Shakespeare ’in çıraklığını yapıyor. “Cardenio”yu ilk kez dilimize çeviren Prof. Dr. Özdemir Söylevi. Hatırlarsanız, kitap, İş Bankası Yayınları, Hasan Ali Yücel Olağanlar Dizisi ’nden çıkmıştı.

· OYUN ATÖLYESİ

20. senesini kutlayan Reyin Atölyesi; iki oyunla seyir hanemize giriş yapıyor. İlki; 1972 Macaristan doğumlu oyuncu, yazar ve rejisör Szabolcs Hajdu ’nun kaleme aldığı, Aslı Sarıoğlu Nagy ’nin Türkçe ’ye çevirdiği ve Muharrem Özcan ’ın idarediği “Daha İyi Günlerimiz Olmuştu”… Oyuncular: Tuna Kırlı, İpek Türktan Kaynak, Pınar Çağlar Gençtürk, Tolga İskit, Sena Başdoğan, Berke Karabıyık ve Laçin Dirikolu. İkinci reyinse; Amerikalı reyin yazarı ve üniversite profesörü Paula Vogel ’in 1997 ’de yazdığı, “Araba Kullanmayı Nasıl Bildim?”… Yazara 1998’de drama dalında Pulitzer Mükâfatı ’nü kazandıran metni çeviren ve idareyen Sami Berat Marçalı. Oyuncular: Özlem Zeynep Dinsel, Berk Hakman, Yasemin Çolak, Yezdan Kayacan, İnci Sefa Açıkgöz.

5d78d5fbbf21441630250b82

 · ALTIDAN SONRA TİYATRO

Altıdan Sonra Tiyatro 20. senesini, Kumbaracı50 sahnesi ise 10. senesini kutlamaya devam ediyor. Takımın sezondaki ilk seyirliği Başar Sabuncu ve Gülriz Sururi hatırasına “Kaldırım Serçesi” müzikali. Sabuncu ’nun, Fransız şarkıcı Edith Piaf ’ın yaşamını anlattığı müzikal, Yiğit Sertdemir ’in rejisiyle, tiyatro şenliğinde ilk merhabasını vereceklerden. 1983 ’te Gülriz Sururi ’nin yaşam verdiği Piaf ’ı bu kez Tülay Günal ’ın yorumuna izleyeceğiz

. Takımın ikinci oyunu; Ömer Kaçar ’ın yazdığı, GalataPerform ’un tertip ettiği Yeni Metin Yeni Tiyatro Şenliği ’nde ilk okuması yapılan ve “Yılın Reyin Metni” olarak mükâfatlandırılan “Konuk”. Nefrin Tokyay ’ın idarediği oyunda, Mert Asutay, Sinem Öcalır ve Meriç Rakalar rol alıyor. Üçüncü sahneye taşıdıkları metin; Anton Çehov ’un kısa oyunlarından oluşan müzikli kabare “Hayalet Kumpanya”. Çeviren Yılmaz Gruda. Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50 ’nin kurucu takımının tamamının 20 yıldır ilk defa hep beraber sahnede olacağı oyunda Ayşe Demirel de yer alıyor. Dördüncü reyin ise; Y. Sertdemir ’in yazdığı ve Tomris İncer ile babaannesine ithaf ettiği ve Nihal Koldaş ’ın idarediği “Babaannemin Masalı”.

5d78d61fbf21441630250b88

· GALATAPERFORM

 Takım, yeni oyunlarını ikinci sezona gizlemiş ama 2006 senesinden beri eden Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi ’nin bu seneki temasını tanımlamış: “Çöp”… Bu temada yazılan oyunlar, 25 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Şenliğin yabancı yazarları arasında bu sene tüm dünyada büyük akustik uyandıran #metoo hareketinin temsilcilerinden olan İsveçli reyin yazarı Martina Montelius ve Norveç tiyatrosunda son zamanların en çok sahnelenen, Ibsen mükâfatlı yazarı Fredrik Brattberg ağırlanacak.

· KADIKÖY EMEK TİYATROSU

Melih Cevdet Anday ’ın 1970 ’te yazdığı “Saklı Emir”, Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Tiyatro Alesta ortak üretimi ile seyircisinin karşısına çıkıyor. Elif Sözer ’in idarediği, Mehmet Şerif Tozlu, Elif Sözer ve Nevra Ayşem Savaşçı ’nın uyarladığı metnin dramaturgluğunu Nevra Ayşem Savaşçı üstleniyor. Oyuncular: Eray Bekir Mursal, Gamze Bayraktaroğlu, Leman Aydın, Nevra Ayşem Savaşçı, Oğuz Gülen, Onur Sarıaltın, Orçun Ucal, Sinem Kotiloğlu, Tara Haçikoğlu, Yasin Çıray. Kasım ’da prömiyer yapacak öbür reyinse; Kadıköy Emek Tiyatrosu ve Minik Salon ’un ilk işbirliği olan, Peter Weiss ’in 1963 ’te yazdığı, cemiyetçi ile fertçi düşünce arasındaki çatışmayı iki uç tarihsel kişilik üzerinden kurguladığı şöhretli yapıtı “Marat/Sade”… Yönetmen Emre Tandoğan.

· B TASARIYI & TOY

B Tasarıyı, bu kez ABD ’li reyin yazarı Lanford Wilson ’un kaleme aldığı, Sami Berat Marçalı ’nın Türkçe ’ye uyarlayıp, idarediği “Yak Bunu” ile endam ediyor. Oyunda, Büşra Develi, Hakan Kurtaş, Sertan Erkaçan ve Toprak Can Adıgüzel rol alıyor. Acemi üretimden çıkansa “Hipokrat” ismini taşıyor. Yazarı Erdi Işık, rejisörü Kayhan Berkin. “Hipokrat andı 7. maddede yer alan “vicdan” sözcüğü, Dünya Doktorlar Birliği tarafından senelerdir kavga mevzusu edildiğinden bu maddeye ek yapılıp, Ekim 2017’de aktüellendi. 7. madde; işimi vicdanımla, iftiharımla ve iyi doktorluk prensiplerini koruyarak uygulayacağıma dair yemin ederim, der. Onur? Vicdan? 2019? İstanbul?” Tanıtım metninde bu tümcelerden frekans ayarını veren oyuna sahnede yaşam verenlerse; Canan Ergüder, Kenan Ece.

5d78d669bf21441630250b8c

· TİYATRO PERA

Takım iki oyunla karşımızda; Alman yazar Georg Bühner ’in 1834 ’te Fransız Devrimi ’nden esinlenerek kaleme aldığı “Hessenli Köy Postacısı” başlıklı deklarasyonla, 1835 ’te yazdığı “Leonce ile Lena” isimli oyunu üzerine, Yücel Erten tarafından planlanıp, idarenen orijinal bir çalışma olan tiyatro şenliğinde de sahnelenecek “Barakalar ve Saraylar” ve bol mükâfatlı Amerikalı yazar Lynn Nottage ’in kaleme aldığı “Ter” ve bu reyin Tiyatro Pera ’nın yetiştirdiği oyuncu – rejisör Zeynep Özden tarafından sahneleniyor.

· TATAVLA TİYATRO

Tatavla takımı, “yaşadığımız zamanın en ehemmiyetli meseleyi olan ekolojik tahribi sahneye taşıyoruz” diyor. Takım, bu sene 50. yaşını kutlayan ve cemiyetsel hadiselerle çocuk tiyatrosu arasındaki ilişkiyi en iyi kuran tiyatrolar arasında kabul edilen Grips Tiyatrosu ’nun “Gök, Toprak, Hava, Deniz” reyin metnini, “İnsan Çağı: Antroposen ya da Kapitalosen” ismiyle, Eraslan Sağlam uyarlaması, dramaturjisi ve rejisiyle sahneliyor. Türkçe ’ye çeviren Duygu Atay. Oyunun bilimsel danışmanlığını Sarih Radyo ’dan Prof. Dr. Ömer Madra ve Sarih Radyo programcısı, gazeteci, yazar Murat Can Tonbil üstleniyor.

 · TİYATRO KEYFİ

 Kosta Kortidis ’in yazdığı, Kemal Başar ’ın idarediği “Bana Amy De – Amy Winehouse” isimli müzikalin orijinal müziklerini Savaş Alp Başar üstleniyor. Müzikalde Ceylan Yılmaz, Beğeni Peker, Savaş Alp Başar ve Didem Karataş rol alıyor.

· İKİNCİKAT TİYATRO

Takım iki oyunla sahnede endam edeceklerden: ilki İngiliz reyin yazarı Joe Orton ’un kaleme aldığı “Uşak Ne Gördü?”; ikincisi ise evvelinde tiyatro şenliğinde seyircisini ağırlayacak olan İkincikat – Hatalı İşler Prodüksiyonu ’yla sahneye taşınan Philip Ridley’in yazdığı ve Fulya Peker ’in Türkçe ’ye çevirdiği, Mehmet Bilge Aslan ve Fulya Peker ’in oynadığı “Narin Napalm”… İki oyunun da rejisörü Eyüp Emre Uçaray.

· KADIKÖY THEATRON

Türkiye tiyatrosunda “Ablavut Kuş” olarak yerini alacak olan, Aaron Posner ’in yazdığı, Sevda Deniz Karali ’nin Türkçe ’ye çevirdiği “Stupid F*cking Bird”ü idareyen Behiç Cem Kola. Takımdan bir hoş haber daha var: Kadıköy Theatron, Ekim ayında, Kadıköy Yeldeğirmeni’nde daha önceki Pera Hoş Sanatlar binasında bir mekan açıyor.

 ·YAN ETKİ

Kalemine ve öykülerine bilindik olduğumuz ABD ’li reyin yazarı ve bağımsız film rejisörü Neil LaBute ’un yazdığı, Serkan Üstüner ’in idarediği “Yalnızlıkla Nasıl Savaşılır?”ı Türkçe ’ye çeviren Melisa Kesmez. Oyuncular: Faruk Bsimgen, Bedir Bedir, Tuğçe Tanı.

5d78d745bf21441630250b9e

·VERSUS TİYATRO

Versus ’un 10. prodüksiyonu Tolstoy ’un 1889 ’da yayımlanan, bayan-erkek ilişkileri üzerine düşündüren tuhaf kısa romanı “Kreutzer Sonat”… Kayhan Berkin ’in uyarlayıp, idarediği metni Ahmet Rıfat Şungar ’ın tek şahsiyet performansından dikize uyuyacağız. Es anekdotu: Romana ismini veren Kreutzer Sonat, Beethoven ’ın bestesi. Öyküye bilahare bakarsınız, lakin bu yapıtın, müzik tarihindeki ilk hakiki ‘aşk ’ şarkısı olarak kabul edildiğinin de anekdotunu düşelim. İkinci reyinse; İngiliz reyin yazarı Anders Lustgarten ’in yazdığı, Hira Tekindor ’un çevirdiği ve Kayhan Berkin ’in idarediği “Lampedusa”. Oyuncu kadrosu henüz belirli olmayan reyin, Bozcaada Belediyesi takviyesiyle sahnelenecek.

5d78d70abf21441630250b9c

 · ŞAFT TİYATRO

Two Two Produccon ve Şaft Tiyatro ’nun üretimciliğindeki “Yaradanın Eli”ni yazan ABD ’li yazar Robert Askins, idareyen Kerem Pilavcı. “Tüm cemiyetler, neyin iyi neyin makûs olduğunu tanımlamak için tutum kaidelerine güvenir. Ancak çevremize baktığımızda, makûs insanların da galibiyetli olabildiğini görmekteyiz. Bu, makûs tutumların potansiyel eforunu gösterir ve şu suali sorgular: Cemiyetsel kumpas zati bu biçimde sürdürülebiliyorsa, neden iyi davranmamız gereksin?” Bu sualin yanıtını seyircide aydınlatacak yahut aralayacak olan oyuncular; Cansu Diktaş, Barış Gönenen, Şencan Güleryüz, Şenay Gürler ve Alp Özbayram.

·NİLÜFER BLD. KENT TİYATROSU

1975 – 90 seneleri arasında yaşanan Lübnan İç Savaşı ’nı bir aile üzerinden sahneye taşıyan “Yangınlar”ın yazarı Kanada-Lübnan menşeili, yazar, oyuncu ve rejisör Wajdi Mouawad. Tiyatro şenliği kapsamında tiyatroseverlerle hemhal olacak oyunun rejisörü Murat Daltaban. Ayberk Erkay ’ın Türkçe ’ye çevirdiği oyunu sahneye taşıyanlarsa; Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy, Oğulcan Simgen Uslu, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Kaplan, Zeynep Çelik Küreş.

·DOT TİYATRO

Dot, yurtdışındaki harika iş birlikleri ve projeleriyle sanat çemberimizi genişletedursun, yeni sezonun nevaleliklerini ise Kasım ve Aralık ayında ses verdirmeye başlatacakmış. Evvelinde gelen bilgiler ise; Dot ’un evvelki oyunu “Çıkışa Gel”den belleğe aldığımız Kieran Hurley ’in yazdığı “Mouthpiece”i seyre dalacağız Mert Öner ’in rejisörlüğünde. Öbür öykü ise; “Henrik Ibsen ’in oyununun yeni radikal bir vesiyonu” olarak altı çizilen “Nora: Bir Bebek Konutu”. Yazarı Stef Smith.

· TİYATRO PANGAR

Norveçli yazar Henrik Ibsen ’in çok beğenilen oyunlarından “Hedda Gabler”, Mehmet Birkiye ’nin rejisiyle sahnede. Demet Evgar, Tuğrul Tülek, Yeşim Koçak, Tolga Çiftçi, Nazan Diper ve Merve Satılan ’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı oyunu uyarlayan Patrick Marber, tercümesini ise Beliz Güçbilmez üstleniyor.

5d78d772bf21441630250ba0

· MAM ’ARKASI TİYATRO

Takım, Moliere ’in basmakalıplarından “Tartüf”ü sahnesine alıyor. Irmak Bahçeci ’nin Türkçe ’ye çevirip, uyarladığı reyin Emrah Eren ’in rejisiyle karşımızda. Oyuncular: Beyti Engin, Fatih Al, Feri, Baycu Güler, Gocagül Sunar, Cemşehir Büyükdöğerli, Sefa Tantoğlu, Skonutu Demirçivi ve Ziver Armağan Açıl.

·TİYATROKARE

Tiyatrokare, 28. sezonuna Ahmet Ümit ’in “Beyoğlu ’nun En Hoş Abisi” isimli romanının uyarlamasıyla giriyor. Romanın kült kişiliği Nevzat ’ı, NTV Radyo’da Komiser Nevzat ’a ses veren Nuri Gökaşan canlandırıyor. Nedim Sbastır ’ın idareyeceği oyunun Ocak ayında sahnelenmesi tasarlanıyor.

·YOLCU TİYATRO

Alman şair, reyin, hikaye yazarı ve Yıkım Edebiyatı ’nın en tanınmışlarından Wolfgang Borchert’in kaleme aldığı tek tiyatro oyunu “Kapıların Dışında” bu sezon Yolcu Tiyatro ’nun kadrajından izleneceklerinden. İlk kez 1947’de radyo oyunu olarak yayınlanan metni, takım, dijital görüntü teknolojisini kullanarak sahneliyor. Ersin Umut Güler ’in idarediği, Behçet Necatigil ’in Türkçe ’ye çevirdiği oyunda; Cenk Arkadaş Verdi, Pervin Bağdat, Burak Üzen ve Emre C. Sancar rol alıyor.

·DASDAS TİYATRO

Alman yazar Moritz Rinke ’nin bu asrın tüm fertsel facialarının komedisini sallayıcı bir dille ortaya koyduğu “Westend”i idareyen Hakan Savaş Mican, Türkçe ’ye uyarlayan Hakan Saygun. Oyuncularsa Tülin Özen, Mert Fırat, Volkan Yosunlu, Ece Çeşmioğlu, Evren Bingöl ve Pervin Bağdat. DasDas ’ın ikinci ibrazı ise; Yasmina Reza ’nın kaleme aldığı, Tony Mükâfatlı reyin “Vahşet Yaradanı”… Celal Kadri Kınoğlu ’nun idareyeceği oyunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Tilbe Saran ve Levent Ülgen rol alıyor. Geçtiğimiz senelerde hem özel hem de devlet tiyatrosunda da sahnelenen öykü, ayrıca 2011 ’de, Roman Polanski’nin rejisörlüğünde Jodie Foster ve Kate Winslet gibi oyuncularla da beyazperdeye aktarılmıştı.

·PANGEA – TATLI EKŞİ TİYATRO

İki tiyatronun ortak üretimi olan, İskoç yazar Daniel Craig Jackson ’ın BBC Radyo için kaleme aldığı anti romantik, komedi stilindeki “Aşk Geçmişim”de Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu rol alıyor. Yönetmen koltuğunda Tuğrul Tülek ’in bulunduğu oyunu Türkçe ’ye çeviren Erdem Avşar.

5d78d7c3bf21441630250ba2

 · TİYATRO MUNDUS

Alman yazar Roland Schimmelpfennig ’in yazdığı “Uzun Zaman Evvel Mayıs ’ta”yı Türkçe ’ye çeviren Sibel Arslan Yeşilay. Samuel Beckett ve Pina Bausch yelleri kapsadığı belirtilen oyunun rejisörü Erkan Kılıç, oyuncularıysa; Anıl Çalım, Beyza Seyhan, Merve Ayteş, Selin Eresin, Sena Sonat, Sercan Şekerci.

 · CRAFT TİYATRO

Craft, Neil Anthony Docking ’in yazdığı “The Revlon Gril” isimli oyunu Çağ Çalışkur ’un rejisiyle sahneye taşıyor. Oyuncular; İdil Sivritepe, Başak Daşman, Hande Doğandemir, Bala Atabek ve Aslı İnandık.

 5d78d7dfbf21441630250bac

· ENTROPİ SAHNESİ

Daha evvelinde pek çok tiyatrodan dikize uyuduğumuz, Harold Pinter ’in kumpas ve devlet temaları üzerine yazdığı kara komedisi “Git Gel Dolap”, bu kez Entropi yorumuyla sahnede. Yönetmen Yurdaer Okur, oyuncularsa Yaşar Bayram Gül, Onur Özgür Damar.

· BİRİKEN

Özen Yula ’nın yazdığı “Sahibinden Kiralık”ı idareyen Biriken ’in kurucuları Melis Tezkan ve Okan Tümörün. Oyuncular; Ozan Güçlü, Semi Sırtıkkızıl, Zeynep Su, Ertuğrul Aytaç Uşun, Meral Çetinkaya ve Yusuf Sefaoğlu.

·FAFA TİYATRO

Temmuz 2019 ’da kurulan Fafa ’nın ilk oyunu Philip Ridley ’in yazdığı, H. Can Utku ’nun Türkçe ’ye çevirdiği, Eyüp Emre Uçaray ’ın idarediği ve Fafa ’nın kurucuları Füruzan Aydın ve Aşkın Şenol ’un rol aldığı “Biz İyi İnsanlarız”…

5d78d7d2bf21441630250ba4

·TEBDİL-İ MEKAN Prodüksiyon

Ahmet Sami Özbudak ’ın yazdığı, Esra Dermancıoğlu ve Halil Babür ’nam oynadığı “Klan”ın rejisör koltuğu Ayşenil Şamlıoğlu ’na itimat.

Rol gereği öpüşmeyenleri anlamıyorum

Galatasaray’da Belhanda fobisi!

Ailem striptizciyi oynamama hürmet duydu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

En iyi slot oyunları